Foto Burgemeester Joyce Vermue

(Bron/foto: Burgemeester Joyce Vermue)

Gisteren in de middag heeft groep 8 van de Sint Bavoschool de adoptie van het monument op de Vloeiweide overgedragen aan groep 7. Een bijeenkomst waarbij de leerlingen samen met ons stil hebben gestaan bij de betekenis van vrijheid. Het is dit jaar 40 jaar geleden dat de St. Bavoschool de zorg voor het monument op de Vloeiweide op zich heeft genomen.

Komende zondag is de herdenking op de Vloeiweide. De herdenkingsbijeenkomst in de St. Bavokerk start om 10.30 uur. Hierna volgt om 12:00 een stille tocht vanaf de hoek Hellegatweg / Sintelweg naar het herdenkingsmonument op de Vloeiweide.

Hier staan we stil bij het Vloeiweide-drama van de Tweede Wereldoorlog. Op 4 oktober 1944 vielen de Duitsers de radiopost in het boswachtershuis van familie Neefs aan. Daarbij kwamen 12 personen om het leven, waaronder moeder Neefs en drie van haar kinderen. Het drama is nog steeds in het geheugen van Rijsbergen gegrift.

Meer informatie over de herdenking โžฅ

https://www.zundert.nl/…/herdenking-vloeiweide-op…