Foto Vrcz

(Bron/foto: Vogelrevalidatiecentrum Zundert)

Helaas loopt het niet altijd goed af…

We delen hier natuurlijk graag verhalen met een mooie afloop. Maar helaas kunnen we niet iedere vogel helpen, hoe graag we dat ook zouden willen.

Onlangs werd deze kruisbek bij ons binnengebracht. De vogel was gevonden langs een fietspad in het Chaamse Bos. Opnieuw een bijzondere soort in onze opvang, maar ook een kieskeurige eter.

De kruisbek dankt zijn naam aan de bijzondere vorm van zijn snavel: de bovenste en onderste snavelhelft kruisen elkaar. Daarmee kan hij heel gericht zaden uit dennen- en sparrenappels halen.

Helaas had deze kruisbek een groot probleem. Ze kon haar poten niet bewegen en had daardoor moeite om zich aan de smalle takken vast te houden. Waarschijnlijk kon ze hierdoor onvoldoende voedsel vinden en werd ze uiteindelijk uitgehongerd langs het fietspad aangetroffen.

We hebben haar de zorg te geven die ze nodig had, maar helaas mocht het niet baten. Kort na binnenkomst is ze overleden.

Het is altijd verdrietig als een dier het niet redt. Zeker bij zo’n bijzondere soort, waarbij we graag de kans hadden gehad om haar weer gezond de natuur in te laten gaan.

Foto Vrcz

#kruisbek#vogel#chaamsebos#vogelrevalidatiecentrumzundert#wildopvang