(Bron/foto: Gemeente Zundert)

Een Nederlander gooit per jaar gemiddeld zo’n 34 kilo voedsel weg. Deels omdat het verkeerd bewaard is. Zonde toch? Onderstaande tips helpen bij het goed bewaren van voedsel:

Zorg dat jouw koelkast overzichtelijk is ingedeeld;

Zet de koelkast op 4 graden. Bij deze temperatuur is voedsel het langst houdbaar;

Bewaar tropisch fruit, tomaten, paprika en aubergine buiten de koelkast. Zo voorkom je koudebederf;

Twijfel je hoelang een geopend product bewaard kan blijven? Of wat de beste bewaarplek voor eten en drinken is? Check dan deze handige tool van het voedingscentrum ➥ http://www.voedingscentrum.nl/…/kopen…/eten-bewaren.aspx.

In de loop van 2023 vinden er veranderingen plaats rond de inzameling van huisafval in onze gemeente. Wij proberen onze inwoners goed op weg te helpen naar deze nieuwe manier van inzamelen. Dit door tips te delen over het goed scheiden van afval.

Doel hiervan is het restafval in onze gemeente te verminderen. Restafval is de enige afvalstroom die niet gerecycled wordt. Samen werken wij toe naar de VANG-doelstelling. VANG staat voor ‘Van Afval Naar Grondstof’. Afval goed scheiden is erg belangrijk op weg naar deze doelstelling.

Meer informatie over de veranderingen in onze afvalinzameling ➥ www.zundert.nl/afvalinzameling-2023.
Net als veelgestelde vragen ➥ www.zundert.nl/afvalinzameling-2023/veelgestelde-vragen.