(Bron: Arjan Bakx – Foto’s Oud Rijsbergen, Oud Achtmaal, Oud Wernhout en Oud Zundert.)
Vanavond hadden we overleg over een tentoonstelling in Museum de Weeghreyse beginnend eind eerste kwartaal 2025 (met Jac Jacobs en Annie Graumans). De naam van de tentoonstelling is âVan, Voor en Door de inwoners van Zundertâ.
In bijna ieder huis zijn wel enkele groepsfotoâs aanwezig. Fotoâs met daarop groepen mensen. Fotoâs van verenigingen, buurtschappen, (goeden) bruiloften, medewerkers van bedrijven, schoolkassen, evenementen, vriendengroepen etc etc⊠deze fotoâs kunnen bijvoorbeeld betrekking hebben op sport, families, gebeurtenissen, bandjes, corso, carnaval, actiegroepen, politieke partijen, koren, KPJ, KVO, schutterijen, wielerrondes etc. etcâŠ
Wat ook herkenbaar is, is waarschijnlijk dat voor u niet iedereen op de foto bij naam te noemen isâŠ
De tentoonstelling gaat dus over groepsfotoâs, fotoâs uit de verschillende Kerkdorpen Rijsbergen, Achtmaal, Wernhout en Zundert. Doel is om tenminste 200 groepsfotoâs op groot formaat ten toon te stellen, de bezoekers krijgen naast de foto ook een silhouet met daarop de verschillende mensen voorzien van een nummertje voorgeschoteld. Doel is om samen de mensen op de fotoâs te benoemen.
Van, Voor en Door ZundertâŠ. Van Zundert: wie heeft er nog GROEPSFOTOâS ???
Wij willen deze graag scannen! We zoeken fotoâs van ca 30 jaar en ouder. Door Zundert⊠we gaan bij de tentoonstelling samen proberen zo veel mogelijk mensen te benoemen. Voor Zundert⊠we gaan zorgen dat er met dit erfgoed iets wordt gedaan in onze gemeenschap. Het is nog niet duidelijk wat omdat we de uitkomst van het project niet kennen. Er wordt gedacht aan bijvoorbeeld een website.
Dus wie heeft er nog GROEPSFOTOS die het waard zijn te benoemen! Graag PB
Bronnen foto’s Oud Rijsbergen, Oud Achtmaal, Oud Wernhout en Oud Zundert.












